Panda Mehmet Seherli

BAŞKAN'IN MESAJI

Bugün grubumuzda 1.000 kişinin üzerinde birbirinden değerli takım arkadaşımız bulunmaktadır. Amacımız, geleceği koruyarak, paydaşlarımızın mutluluğunu göz önünde bulundurarak katma değer üretmektir. Bu nedenle, ailemizin kullanmayacağı hiçbir ürünü üretmeyiz.

Mehmet Şeherli
Panda Grup Yönetim Kurulu Başkanı

1984 yılında kurduğum Mnd Kahvaltılık Gıda A.Ş. ile ticari yaşantıma başladım. Panda Alüminyum ise Düzce’de başladığı yolculuğuna büyüyerek, güçlenerek ve yenilenerek Ankara’da devam ediyor. Yeni yatırımlar, projeler, yeni çözüm ortakları, insan kaynaklarımız ve sektörel paydaşlarımızla genç ama sağlam bir yapılanmaya yön veriyor olmanın huzurunu yaşıyorum.

Panda Alüminyum A.Ş. kısa zamanda çok yol kat etmiş, tecrübe ve yeniliklerin ön planda olduğu alüminyum sektöründe önemli bir firma haline geldi. Önemi; üretime ve istihdama olan inancından, milli ekonomiye katkıda bulunmak arzusundan gelmektedir. Bu değerler; benim hep önemsediğim, kıymet verdiğim ve pusula olarak belirlediğim değerler olmuştur.

Sanayi yatırımları için Ankara gibi zorlu bir lokasyonda tüm olumsuzluklara rağmen makine ve insan gücümüzü oluşturmak, yurt içi ve yurt dışı satış ağını kurmak elbette ki kolay olmadı. Ama her şeye rağmen en iyi olma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerlediğimizi gördükten sonra bu zorlukların bizi güçlü kıldığını anlıyorum.

Bugün 1000 çalışanı ile Panda Grup Türkiye’deki üretim ve ihracat potansiyelini tüm dünyaya duyurma çabasında sektörel paydaşları gibi ülkesi adına önemli roller üstlenmeyi hedefliyorsa, bu; emeğin ve birlikte hareket etmenin eseridir. Başarımızın temelinde, genç kuşakların tecrübeye duyduğu saygının, tecrübenin de genç kuşaklara duyduğu güvenin olduğunu düşünüyorum.

Bizim işimiz; tozlu, paslı ve meşakkatli bir iştir. Gelin görün ki az önce sadece bir metalken birazdan usta ellerde dökümü yapılacak sonrada mikron mikron inceltilecek olan Alüminyum’un serüvenine şahit oluyoruz. Onun sevk edilerek nihai kullanıcının ellerinde şekil almasını ve karşımıza yaşamın her alanında kullandığımız bir malzeme olarak geri dönmesini izliyoruz. İşte bu süreçteki en iyi olma istek ve heyecanını hiç yitirmedik, yitirmemeyi de umut ediyorum. Çünkü ‘’heyecanınızı yitirirseniz gelişiminizi de kaybedersiniz’’.

İşçisi, mühendisi, satış ekibi ve idari kadrosuyla bu yolculuktaki tüm yol arkadaşlarıma emeklerini bizimle paylaştıkları ve heyecanlarını hiç yitirmeyip gece gündüz yol aldıkları için minnettarım. Dünyadaki kıymetli her şey saklanmayı, sarılmayı ve muhafaza edilmeyi hak eder. Kıymetlerinizi koruyarak çalışmaya devam edeceklerini biliyor ve hepsine tek tek teşekkür ediyorum.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.